اصول طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی دکوراسیون داخلی به معنای بخشیدن ظاهری زیبا و در عین حال کاربردی برای منازل و محیط کار است. طراح شما به فضای داخلی روح می بخشد و با انتخاب درست می تواند پیام های بزرگی را به بیننده برساند. مهم ترین ویژگی یک طراح حرفه ای تصمیم گیری و اتخاذ “انتخاب درست” در […]

طراحی دکوراسیون داخلی
۱۴ آبان ۱۳۹۷

 

طراحی دکوراسیون داخلی به معنای بخشیدن ظاهری زیبا و در عین حال کاربردی برای منازل و محیط کار است. طراح شما به فضای داخلی روح می بخشد و با انتخاب درست می تواند پیام های بزرگی را به بیننده برساند. مهم ترین ویژگی یک طراح حرفه ای تصمیم گیری و اتخاذ “انتخاب درست” در بین انتخاب های متعددی است که وجود دارد. همانطور که می دانید صنعت دکوراسیون داخلی در حال رشد بسیار سریع و در همه ی جنبه ها است. از دکوری های موجود گرفته تا انواع جدید سقف و دیوار کاذب و حتی رنگ های ابداعی جدید. به همین دلیل یک طراح باید این تجربه و آشنایی را با جنبه های مختلف اصول طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو محیط را طراحی نماید.

اما چه چیزی می تواند معرف یک طراح خوب و حرفه ای باشد؟

البته که مهم ترین چیز، آمیزه ای از خلاقیت و تجربه است.

شما می توانید اصول طراحی دکوراسیون داخلی را فرا گرفته و به راحتی آن را در طراحی دکوراسیون منزل خود رعایت کنید. اما همیشه کار را به افراد حرفه ای سپردن از بهترین تصمیمات است. خلاقیت موجب می شود جنبه های جدیدی از زیبایی شناختی به معرض دید گذاشته شود، در حالی که تجربه موجب می شود کارایی قربانی زیبایی نشود. در حقیقت، ترکیب خلاقیت و تجربه است که زیبایی خیره کننده و کاربردی بودن فضا را در کنار هم نگه می دارد. تنها در این صورت است که یک طراح می تواند برای تمامی زوایا و قسمت های مختلف یک منزل، با ذهنی باز برنامه ریزی کند و با در نظر گرفتن آن ها برای زیبایی هر چه بیشتر منزل بکوشد.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی ، توجه به احجام، اندازه ها و نوع کاربری محیط است. این مسائل باید توسط طراح داخلی به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که از این نکات مهم به سادگی گذشته شود، شما به وضوح می توانید عدم تطبیق و به هم ریختگی را در فضا مشاهده کنیدو به همین دلیل همیشه انتخاب یک طراح دارای تحصیلات آکادمیک و با تجربه را برای طراحی داخلی منزل خود انتخاب کنید.یکی دیگر از مهمترین اصول طراحی داخلی که به آن باید توجه داشت نورپردازی محیط است. اگر فضای داخلی محیط یک خانه باشد، طراح وظیفه دارد خانه را به محیطی پر از آرامش و با رنگ ها و نورهای گرم تبدیل کند. ترکیب رنگ های گرم و سرد با تمایل به سمت نور و رنگ گرم، یکی از رویکرد های هنرمندانه در دکوراسیون داخلی است.

اما اگر محیط داخلی فضای تجاری مانند فروشگاه ها باشد، استفاده از نور سفید توصیه می شود. بزرگترین فروشگاه ها بیشترین نور را به مراجعه کنندگان می دهند زیرا این روش موجب بهتر دیده شدن رنگ کالاها و درخشان تر دیده شده آن ها می شود. اما اگر محیط کافه یا رستوران باشد می توان با نورهای گرم تر به آن ها حس صمیمیت بیشتری داد. در نظر داشتن کاربری محیط به هنگام انتخاب ترکیب رنگ و نور از حساس ترین تصمیمات یک طراح است.

تصویر قبل از طراحی توسط گروه صنعتی لابل

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

 

تصویر سه بعدی از طراحی داخلی با سقف کشسان

اصول طراحی دکوراسیون داخلیطراحی داخلی لابل

چرا از تیم طراحی دکوراسیون برای دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

  • تیم طراحی متخصص و با تجربه است و می تواند محیط داخلی منزل شما را به زیباترین شکل بیاراید.
  • انتخاب های حرفه ای و مشاوره ی صحیح را تنها می توانید از طراحان دریافت نمایید.
  • طراحان داخلی به علم به در صنعت طراحی داخلی دسترسی دارند. پس می توانید به راحتی به علم آن ها تکیه کنید و به انتخاب آن ها اعتماد کنید.
  • در نظر گرفتن قوانین در طراحی داخلی نیز امر مهمی است. از آنجاییکه علم طراحی دکوراسیون داخلی با روانشناسی گره خورده است، می توان با راهنمایی یک طراح آگاه، محیطی امن و به همراه آرامش در خانه و محل کار ایجاد کرد.

شما می توانید از تیم مجرب لابل درخواست طراحی کنید. برای درخواست طراحی از لابل همین حالا اقدام کنید. می توانید با پر کردن فرم موجود در صفحه درخواست طراحی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

 

مطالب مرتبط:

سقف کشسان چیست؟

تفاوت سقف کاذب کششی با پنل های گچی و رابیتس

مقایسه نصب انواع سقف کاذب

سقف کاذب چیست؟

جذابیت های مدرن ترین سقف کاذب، سقف کشسان

طراحی داخلی متناسب با فصل پاییز

مزایای سقف کشسان

چاپ سقف کشسان

دریافت اطلاعات بیشتر