باریسول چیست ؟

امروزه سقف کشسان یکی از پیشروترین مصالح ساختمانی است که در دکوراسیون های داخلی و در بخش سقف کاذب و دیوارپوش طرفداران بسیاری پیدا کرده است اما بسیاری سقف کشسان را با نام تجاری باریسول میشناسند در این بخش ما به این سوال پاسخ  خواهیم داد که باریسول چیست ؟ باریسول چیست ؟ باریسول به […]

باریسول چیست ؟
۱۹ آبان ۱۳۹۹

امروزه سقف کشسان یکی از پیشروترین مصالح ساختمانی است که در دکوراسیون های داخلی و در بخش سقف کاذب و دیوارپوش طرفداران بسیاری پیدا کرده است اما بسیاری سقف کشسان را با نام تجاری باریسول میشناسند در این بخش ما به این سوال پاسخ  خواهیم داد که باریسول چیست ؟

باریسول چیست ؟

باریسول به انگلیسی Barrisol نام برندی فرانسوی است که در سال ۱۹۷۵ ثبت گردید.

آقای فرناند شرر Fernand Scherrer در سال ۱۹۶۷ شرکت خود را در فرانسه ثبت کرد. که این شرکت دو سال بعد تولید سقف کشسان را در سال ۱۹۶۹ شروع کرد.

سقف کشسان stretch ceiling نام این محصول بود که با ترکیب موادهای مختلف با pvc به دست می آمد.

سقفی که حالت کشسانی داشت و به عنوان سقف کاذب نصب می شد.

تا اینکه در سال ۱۹۷۵ نامی برای آن انتخاب کردند. آقای فرناند شرر نام محصول خود را باریسول گذاشت.

امروزه بسیاری هنوز سقف کشسان را با نام اولین برند تجاری آن یعنی باریسول می شناسند.

جالب است بدانید در سال ۱۹۸۰ این محصول به ژاپن صادر شد که در ژاپن آن را Refojoule نامگذاری کردند. امروزه سقف های کشسان را در ژاپن با همین نام تجاری Refojoule می شناسند.

در سال ۱۹۹۲ سقف کشسان در اکثر کشورها با نام تجاری باریسول صادر شد.  اولین سقف های کشسان با برند باریسول در این کشورها نیز نصب شد.

کشورهای دیگر نیز کم کم شروع به تولید سقف های کشسان کردند و برندهای مختلفی نیز بوجود آمدند.

اولین چاپ روی سقف کشسان توسط باریسول در سال ۱۹۹۶ صورت گرفت. هر روز تکنولوژی و علم موجب پیشرفت در سقف های کشسان بود.

سقف کشسان در مجتمع های تجاری ، موزه ها ، برج ها و منازل مسکونی بیشتر دیده شد و کم کم چشم ها این محصول جدید را پذیرفتند.

فضاهای زیادی در جهان با سقف های کشسان اجرا شدند و نسل نوین سقف های کاذب سبک جدیدی در طراحی های داخلی ایجاد کرد.

 

باریسول چیست ؟

سقف کشسان یا باریسول ؟

باریسول به عنوان اولین تولید کننده سقف کشسان توانست در برخی کشورها نام خود را بر سر زبان ها بیاورد و مردم سقف کشسان را با نام باریسول بشناسند.

شاید کالاهای بسیاری را بتوان مثال زد که محصول با نام اولین برند همچنان شناخته می شود.

این موضوع در ایران بیشتر مشهود است . برای مثال به تمام پودرهای لباسشویی “تاید” گفته می شود.

یا برای خرید مایع ظرفشویی “ریکا” ‌درخواست می کنند.

هر مایع سفیدکننده را “وایتکس” ‌می‌نامند، و “پفک” طلب ‌می‌کنند حتی اگر از کارخانه “چی‌توز” باشد! مثلا یک پفک چی توز می خرند.

از دیگر این مثال ها می توان  از “سامسونت” برای کیف اداری، “اسمارتیز” برای دراژه شکلاتی،‌

“دلستر” برای آبجوی بدون الکل، “زیراکس” برای دستگاه کپی و “کلمن” برای ظروف دردار یا شیردار آب نام برد.

“لیپتون” برای چای کیسه‌ای، “پیف‌پاف” برای اسپری حشره‌کش، “ساندیس” برای آب‌میوه‌های صنعتی،

“پاستیل” برای شیرینی ژلاتینی،  “اتود” برای مداد نوکی، “نسکافه” برای قهوه فوری، “لی”  برای شلوار جین .

باریسول چیست ؟ باریسول نیز نام اولین برند سقف کشسان است که بسیاری هنوز سقف کشسان را با نام تجاری باریسول می شناسند.

شاید اولین سقف های کشسان در ایران نیز از فرانسه و با برند باریسول وارد شدند اما باریسول هیچوقت در ایران تولید کننده نبوده است و همیشه صادر کننده محصول خود به ایران بوه است.

امروزه شرکت های بسیاری در جهان سقف کشسان را تولید می کنند و حتی آن را به اقسانقاط جهان صادر می کنند. کشورهایی نظیر فرانسه ، چین ، اوکراین ، روسیه ، آلمان از پیشگامان تولید سقف کشسان بوده اند.

واردات از این کشورها به ایران با برندهای مختلف صورت میگرفت و این واردات دستخوش تغییرات قیمتی می شد که دلالان پولهایش را به جیب می زدند.

سقف کشسان لابل

 

فعالیت سقف کشسان لابل در ایران

گروه صنعتی لابل که هشت کارخانه در کشورهای مختلف جهان داشت که کارخانه مادر نیز در اوکراین واقع بود بعد از بررسی ها متوجه بازار خوب سقف کشسان در ایران شد و با شرکای ایرانی خود اقدام به تاسیس کارخانه سقف کشسان در ایران کرد.

گروه صنعتی لابل بیش از هشت سال است که در زمینه سقف های کشسان در ایران فعالیت می کند.  و این تکنولوژی امروز در کشور عزیزمان باعث شده است واردات به حداقل برسد.  و حتی محصولات لابل در ایران به کشورهای همسایه نیز صادر می شود.

سقف کشسان لابل در ایران گواهی فنی وزارت مسکن و شهرسازی را کسب کرده است. همچنین در سال ۱۳۹۶ توانست عنوان طرح نمونه صنعتی کشور را نیز کسب کند.

سقف کشسان لابل امروز با بیش از دویست نمایندگی فروش در سراسر کشورمان موجب اشتغال زایی بیش از هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

همچنین سقف کشسان لابل نه تنها نیاز کشورمان از واردات این نوع محصول را تا حد زیادی کاهش داده است بلکه در پروژه های بزرگ کشورمان نقش مهمی را ایفا کرده و در ساخت و زیبایی آنها سهیم بوده است.

امروز گروه صنعتی لابل تبدیل به یک خانواده بزرگ در کشورمان شده است که در دکوراسیون داخلی خانه ها ، برجها ، مجتمع های تجاری بزرگ و کوچک ، بیمارستان ها ، سالن های نمایش و کنفرانس و بسیاری فضاهای دیگر چشم ها را به خود خیره کرده است.

نمایشگاه سقف کشسان لابل

باریسول چیست ؟

سقف کشسان وزارت کشور

اجرا سقف کشسان لابل در سالن وزارت کشور

تصاویر اجرا سقف کشسان