بررسی مزایا و معایب سقف کاذب کناف

در صنعت ساختمان شاید یکی از جالب ترین عناصر سازنده فضای داخلی منزل مسکونی یا محیط کاری، سقف محل باشد. به این دلیل که انعطاف پذیری پیاده سازی انواع ایده ها بر روی مصالح ساختمانی به خصوص گچ زیاد است. اکثر ساکنین ترجیح می دهند که طرح مورد نظر خود را به صورت کنده کاری […]

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

در صنعت ساختمان شاید یکی از جالب ترین عناصر سازنده فضای داخلی منزل مسکونی یا محیط کاری، سقف محل باشد. به این دلیل که انعطاف پذیری پیاده سازی انواع ایده ها بر روی مصالح ساختمانی به خصوص گچ زیاد است. اکثر ساکنین ترجیح می دهند که طرح مورد نظر خود را به صورت کنده کاری بر روی سقف گچی منزل خود پیاده سازی کنند.در این پست به بررسی مزایا و معایب سقف کاذب کناف که یکی از انواع سقف کاذب از جنس گچ و دارای روکش پی وی سی است می پردازیم. لطفا همراه ما باشید.

 

بررسی مزایا و معایب سقف کاذب کناف

 

سقف کاذب کناف، نوعی سقف کاذب است که هم به صورت تایل های ۶۰*۶۰  و هم به صورت یکپارچه عرضه می شود. این محصول، هم‌نام با شرکت تولید کننده آن که کناف نام دارد، می باشد. کناف یک کمپانی آلمانی تولید کننده محصولاتی مانند دیوار پیش‌ساخته و سقف کاذب می باشد.

 

از مزایای سقف کاذب کناف می توان به پیاده سازی آسان، هزینه پایین، سرعت پیاده سازی بالا، کاهش مصرف انرژی در ساختمان، امکان اجرا به صورت دکوراتیو، سبک سازی ساختمان های بلند از جمله برج ها اشاره کرد.

نا گفته نماند سقف کاذب کناف در کنار مزایایی که به ارمغان می آورد، دارای معایبی چون تخریب پذیری در برابر آتش و تخریب پذیر بودن در برابر ضربات محکم می باشد.

 

امروزه از تکنولوژی مدرن‌تری به نام سقف کشسان یا کششی به عنوان جایگزین مطمئن این نوع سقف ها استفاده می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به سقف کشسان می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید:

سقف کشسان چیست؟

۱۵ سوال رایج در مورد سقف کشسان

چگونگی مراقبت از سقف کشسان

 

در صورتی که هرگرنه سوال و یا ابهامی در مورد سقف های کشسان دارید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

بررسی مزایا و معایب سقف کاذب کناف