انواع نورپردازی سقف کششی : قسمت دوم

انواع نورپردازی سقف کششی   در بخش پیشین نورپردازی سقف­ های کششی که اولین قسمت از مجموعه سه بخشی، نورپردازی­های به کار رفته در سقف کششی است، درباره اهمیت نورپردازی در سقف­های کاذب، به ویژه سقف های کششی توضیحاتی را ارائه و به لزوم استفاده از نورپردازی­ها در این سقف­ها بعنوان یک مقوله مهم برای […]

۰۴ شهریور ۱۳۹۶

نورپردازی سقف کششی

انواع نورپردازی سقف کششی

 

در بخش پیشین نورپردازی سقف­ های کششی که اولین قسمت از مجموعه سه بخشی، نورپردازی­های به کار رفته در سقف کششی است، درباره اهمیت نورپردازی در سقف­های کاذب، به ویژه سقف های کششی توضیحاتی را ارائه و به لزوم استفاده از نورپردازی­ها در این سقف­ها بعنوان یک مقوله مهم برای زیبایی آنها اشاره کردیم.

همچنین دو نوع از انواع نورپردازی رایج در منازل مسکونی را نیز بررسی کردیم. در ادامه، به بررسی دو نوع از نورپردازی­های مجلل و خاص که در اماکن عمومی و هتل ها کاربرد فراوان دارند، می­پردازیم.

نورپردازی کریستال (سوارسکی): نورپردازی کریستال، یکی از نورپردازی­های شیک و مجلل ولی در عین حال مقرون به­ صرفه است. در این روش، به ازای هر LED یک کریستال سوارسکی بکار می­رود و منبع روشنایی LED درون این کریستال قرار گرفته و این کریستال به کمک یک حفره هم­اندازه خود، در سطح سقف کششی قرار می­گیرد. این روش که اغلب در سقف­های کششی تک­رنگ استفاده می­شود، جلوه نورپردازی چند وجهی خود را بهتر و زیباتر نمایش می­ دهد.

 

نورپردازی فیبر نوری

فیبر نوری: نورپردازی فیبر نوری یکی از نورپردازی­های جذاب و شیک سقف­های کششی به شمار می­آید. این نور پردازی از دو قسمت کابل فیبر نوری و منبع تغذیه سوسو زن تشکیل شده است. به طوری که منبع تغذیه در پشت سقف کشسان به سقف اصلی متصل می­شود و دسته کابل فیبر نوری در آن قرار گرفته و سپس کابل­های فیبر نوری در کل سطح سقف کششی به طور مساوی پخش می­شود، این منبع تغذیه، نور تولید می کند و این نور به انتهای فیبر نوری می­رسد و باعث روشن شدن سطح سقف کششی می­شود.

نورپردازی سقف کششی

معمولا نورپردازی­های کریستال و فیبر نوری به همراه سقف کششی در دکوراسیون اماکن مجلل از جمله هتل­ها، سالن­های غذاخوری، رستوران­ها و کافی شاپ­ها به کار می­روند.

در قسمت بعدی به دو نورپردازی SMD و RGB که هر دو ا ز خانواده LED هستند، می­پردازیم.

 

 

انواع نورپردازی سقف کششی : قسمت دوم