خانه  »  سقف کششی

سقف کششی

سقف کششی (سقف کشسان) نوعی سقف کاذب است که از جنس پی وی سی مقاوم و ضد اشتعال ساخته می شود. امروزه نصب این نوع سقف در منازل مسکونی، محیط های اداری، اماکن درمانی و بهداشتی، فروشگاه ها و مراکز خرید، استخر ها و اماکن تفریحی از استقبال بالایی برخوردار است. اما دلیل استقبال از سقف لابل چیست؟ بزرگترین و بهترین مشخصه سقف کششی لابل زیبایی آن است. این سقف ها با تکنولوژی مدرن و روز دنیا تولید و چاپ شده و از نظر زیبایی گوی سبقت را از دیگر انواع سقف کاذب ربوده است.

اما آیا با نصب سقف کششی تنها زیبایی محیط بیشتر می شود؟ پاسخ این سوال منفی است! سقف کششی لابل علاوه بر زیبایی، می تواند بهداشت و امنیت محیط را نیز بالا ببرد. اما چگونه؟

سقف کششی لابل

سقف کششی لابل، ضد اشتعال

سقف کششی لابل از متریال ضد اشتعال ساخته می شود، به این معنی که اگر در محیطی آتش سوزی صورت بگیرد، سقف لابل شعله ور نشده و چکه نمی کند. بدین ترتیب از انتشار آتش در محیط جلوگیری کرده و مانع آسیب بیشتر به محیط می شود. این سقف ها ویژگی تحمل بار تا 150 کیلوگرم در هر متر مربع را نیز دارند. یعنی اگر مصالح سقف اصلی ریزش کند، این سقف قابلیت تحمل بار وارده را داشته و مانع ریزش آن به درون منزل و یا افراد حاضر در محیط می شود. این ویژگی، آسیب های وارده از زلزله را نیز کنترل کرده و موجب می شود خسارت و آسیب به حداقل برسد.

علاوه بر آن در صورت بروز نشتی آب از اتصالات و لوله کشی موجود در سقف اصلی، آب در زیر سقف کششی جمع شده و به داخل منزل ریزش نمی کند. در این صورت آب از سقف کششی عبور نکرده و در زیر آن جمع می شود. هنگام جمع شدن آب زیر سقف، می توان گوشه ای از آن را باز کرده و آب جمع شده را تخلیه کرد.

 

سقف کششی لابل، ضد نم و رطوبت

سقف کششی لابل دارای ویژگی آنتی باکتریال و ضد قارچ نیز می باشد. به همین دلیل این سقف در بسیاری از مراکز درمانی و بهداشتی از جمله بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب پزشکان، مراکزی که رعایت بهداشت در آن ها مهم است از جمله استخر های عمومی و شخصی، باشگاه های ورزشی و مراکز نگهداری از افراد در سنین حساس مانند مهد های کودک و خانه های سالمندان مورد استفاده است. باکتری های مضر و قارچ ها امکان زنده ماندن روی سقف کشسان لابل را نداشته و سریعا از بین می روند.

 

برای اطلاع از مزایای دیگر سقف کششی لابل می توانید مطلب مزایای سقف کشسان لابل را مطالعه کنید.

 

مطالب مرتبط:

گالری تصاویر

دریافت اطلاعات بیشتر

سقف کشسان چیست؟

مزایای سقف کشسان

چاپ سقف کشسان